خانه دیابت بهار

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: پزشکی

کد خبر: ۴۲۶۷۴

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ – ۱۷:۳۲

با موافقت آتش نشانی تهران، موتورلانس های اورژانس در ۲۲ ایستگاه آتش نشانی تهران مستقر می شوند.


به گزارش دیابت بهار،نشست هم اندیشی استقرار موتورلانس‌های اورژانس تهران در ایستگاه‌های آتش نشانی تهران در معاونت عملیات سازمان آتش نشانی برگزار شد. در این نشست که با حضور سیدرضا معتمدی (معاون عملیات اورژانس تهران)، مجید مهیار (مسئول سامانه موتورلانس) و واحد کیانی (معاون عملیات سازمان آتش نشانی) و دکتر احمد احمدمعظم (مدیر بحران آتش نشانی) در دفتر عملیات برگزار شد، ۲۲ ایستگاه آتش نشانی در فاز اول اجرای پروژه استقرار موتورلانس‌های اورژانس تعیین شدند.


واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به اهمیت هماهنگی نیرو‌های امدادی با یکدیگر در هنگام بروز حادثه اظهار داشت: تجارب پیشین و حضور نیرو‌ها و ارگان‌های امدادی نشان می‌دهد هر چقدر هماهنگی بین دستگاه‌ها بیشتر باشد رسیدن به محل حادثه و ارائه خدمات به شهروندان بهتر خواهد بود. وی ادامه داد؛ ما باید همکاری با اورژانس را از پایتخت شروع و به کل کشور اشاعه دهیم و در حوادث مختلف ترافیکی، جاده‌ای سیل و زلزله و.. نیز شاهد پیشرفت امدادرسانی در هنگام مشارکت و هماهنگی ارگان‌های مختلف با یکدیگر بوده ایم و نتیجه این امر را به وضوح لمس کرده ایم.


معاون عملیات سازمان آتش نشانی با اشاره به درخواست اورژانس تهران نسبت به استقرار موتورلانس‌ها در ایستگاه‌های آتش نشانی خاطر نشان کرد: با توجه به نقطه یابی ۸۰ ایستگاه، توسط اورژانس تهران نسبت به استقرار امدادگران با هدف رسیدن به موقع بر بالین بیمار و مددجو در فاز اول این پیشنهاد، سازمان آتش نشانی بررسی‌های خود را به عمل آورد و ۲۲ ایستگاه را هم اکنون در اختیار اورژانس تهران قرار می‌دهد.


وی افزود: امید است در مدت زمان کوتاهی نسبت به بررسی و آماده سازی شرایط ایستگاه‌های دیگر برای استقرار این امدادگران عزیز صورت پذیرد تا خلاء حضور عوامل اورژانس نیز در برخی از عملیات‌های آتش نشانی و همکاری ارگان‌ها با یکدیگر برای امدادرسانی به موقع به شهروندان مددجو جبران شود.


کیانی تاکید کرد: واحد آموزش سازمان آتش نشانی تهران با هدف ارتقای سطح ایمنی شهروندان و تحقق شعار هر شهروند یک آتش نشان، آمادگی خود را برای آموزش اصول اولیه ایمنی و آتش نشانی در قالب طرح “ایمن یار” که شامل دوره‌های ۲۰ ساعته آموزشی می‌شود، برای امدادگران اورژانس اعلام می‌دارد و پذیرای آنها در ایستگاه‌های آتش نشانی است.


منبع:میزان