خانه دیابت بهار

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: پزشکی

چگونه پوست ما به دلیل شرایطی مانند درماتیت آتوپیک، که معمولا با عنوان اگزما شناخته می شود، ملتهب می شود؟ Cell Host & Microbe محققان جانز هاپکینز، این هفته به صورت آنلاین کشف کلید اصلی مکانیسم ایمنی را منتشر کردند که نشان می دهد چگونه التهاب پوست رخ می دهد.

inflamed-skin چگونگی به وجود آمدن التهاب پوستی

” چگونه پوست ملتهب می شود؟ “

باکتری تولید کننده توکسین در سطح پوست ما پروتئین هایی تولید می کند که این باکتری ها باعث می شوند سلول های بدن مان واکنش نشان دهند و باعث التهاب شوند.

پوست ما سرشار از باکتری هایی است که به عنوان بخشی از میکروبیوم طبیعی پوست هستند، و به طور معمول به عنوان مانعی برای عفونت و التهاب عمل می کنند. لویید میلر، M.D.، Ph.D.، دانشیار پوست در دانشکده ی پزشکی دانشگاه جان هاپکینز می گوید: با این حال، با از بین رفتن این موانع، وقتی پوست در معرض باکتری های فراوانی قرار می گیرد، مشکلات بسیاری به وجود می آید.

باکتری استافیلوکوک اورئوس، یا S. aureus، یک عامل مهم بیماری زا برای انسان و شایع ترین علت عفونت های پوستی در افراد است.

میلر می گوید: “۲۰ تا ۳۰ درصد از جمعیت ایالات متحده، S. aureus در پوست و یا در بینی شان زندگی می کند و، تقریبا ۸۵ درصد مردم در طول زندگی شان با این باکتری سر و کار دارند. اگزما نوعی بیماری پوستی التهابی است که ۲۰ درصد کودکان و حدود ۵ درصد ازبزرگسالان به آن مبتلا می شوند. ۹۰ درصد بیماران مبتلا به اگزما تعداد زیادی از باکتری های S. aureus را بر روی پوست ملتهب خود دارند. “

میلر می گوید: “ما واقعا عامل اصلی ابتلا به درماتیت آتوپیک را نمی شناسیم و درمان های مناسبی برای این بیماری وجود ندارد.” بنابراین تیم میلر و همکارانش در پی کسب اطلاعات بیش تر هستند که با امید بخشیدن به این بیماران شرایطی برای درمان آن ها به وجود می آورند.

این مسئله قبلا توسط دیگر محققان اثبات شده است که یک بیماری نادر به نام پسوریازیس مفصلی ژنرالیزه ( که در این بیماری جوش های چرک داری روی پوست به وجود می آیند )، ناشی از جهش ژنتیکی است که به فعالیت نامحدود پروتئین های تولید شده روی پوست که IL-36 نام دارند، منجر می شود. میلر هم چنین می گوید: علائمی وجود دارد که احتمالا ارتباطی میان IL-36 و به وجود آمدن التهاب روی سطح پوست توسط این باکتری ها وجود دارد.

آن ها پد گاز پانسمان را با S. aureus خیس کردند و آن را روی پوست پشت موش های نرمال و هم چنین موش هایی که به صورت ژنتیکی گیرنده ی IL-36 به وجود آورنده ی واکنش های التهابی را دریافت نمی کردند، قرار دادند. تیم میلر دریافتند که موش های نرمال پوست شان ملایم و صاف شده است و برای موش های تولید شده با ژنتیکی که فعالیت IL-36 را ندارند، تقریبا هیچ گونه التهاب پوستی به وجود نیامده است.

“ما در مورد نتایج این تحقیقات، بسیار هیجان زده هستیم، زیرا در حال حاضر تنها یک درمان بیولوژیک است که یک مکانیزم التهابی در درماتیت آتوپیک را هدف قرار می دهد.

مقاله مرتبط » مرطوب کننده ها میتوانند عامل ایجاد حساسیت های پوستی باشند

میلر می گوید: همان گونه که برخی بیماران هیچ گونه درمان موثری برای بیماری شان وجود ندارد، یا مشکلاتی در درمان شان وجود دارد، بهتر است در صورت وجود درمان های بیولوژیک در بازار از آن ها استفاده شود زیرا مکانیسم های جایگزین درگیر در التهاب پوست را هدف قرار می دهند.

اگر اگزما درمان نشود، می تواند به سایر بیماری ها ،مانند بیماری های آلرژیک، از جمله آسم، آلرژی غذایی، آلرژی فصلی و ملتحمه منجر شود. مسدود شدن التهاب پوست در اگزما امکان دارد که ناخواسته مانع مهیا شدن این شرایط شود.

redball چگونگی به وجود آمدن التهاب پوستی ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی دیابت بهار

blueball چگونگی به وجود آمدن التهاب پوستی ترجمه و گردآوری شده از : medicalxpress